O czym może świadczyć sztywność i ból nogi po złamaniu kości śródstopia?

Ponad 3 miesiące temu złamałam 5 kość śródstopia. Pod koniec maja lekarz zakończył leczenie. Kilka dni później noga zaczęła mnie pobolewa (do tej pory raczej nie bolała). Obecnie czasami boli (nie jest to bardzo mocny ból, ale uciążliwy) nawet przy najmniejszym dotknięciu, oparciu nogi bokiem o cokolwiek. Ponad to po dłuższym czasie nie „używania” nogi zdarza się że nie mogę na nią stanąć - jest bardzo sztywna i naprawdę boli. Czy to normalnie? Lekarz uprzedzał że może boleć ale nie tak często. Czy jak mam zakończone leczenie a chciałabym jednak skonsultować to ze swoim lekarzem to przyjmie mnie bez skierowania?

Lek. Michał Lenard

To zależy od lekarza, ale powinien Panią przyjąć. Sugeruję ponadto skonsultować się z fizjoterapeutą, który może zalecić Pani odpowiednie zabiegi niwelujące ból i poprawiające sprawność stopy. Pozdrawiam!