O czym świadczą czerwone plamy na ciele?

Witam. Mam problem z czerwonymi plamami na ciele, nie swędzą nie pieczą , nic a nic nie czuje ich... Na początku były tylko w okolicy szyji, szybko rozniosły się po wiekszości ciała: barki, ręce, brzuch, nawet na nogach czasami widziałem. Czasami znikały czasami były bardziej lub mniej czerwone , jedyne co zauważyłem że gdy plamy już są jakiś czas skóra robi się na nich sucha? Jak bardzo powinienem się tym przejmować , stosuję mydło z aleppo kiedyś ktoś doradził że pomaga na alergie. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się do dermatologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć