O czym świadczą wypchnięte żebra?

Praktycznie z dnia na dzień zauważyłam pod lewą piersią znacznie wypchnięte żebra. Wygląda to jak wypchnięta pięść, jestem dwa miesiące po porodzie. Nie wiem czy to jakie skrzywienie kręgosłupa czy od noszenia dziecka lub spania wyłącznie na jednym boku mogło mi coś się stać z żebrami?

Bardziej prawdopodobne , że jest to skrzywienie kręgosłupa którego wcześniej Pani nie widziała. Warto zrobić RTG kręgosłupa na kliszy skoliozowej w projekcjach ap i bok .
Pozdrawiam
dr n med Maciej Goch

Prawdopodobnie jest to wada postawy, która pewnie wczesniej już była, ale być może nie została zauważona, a przez ciążę zostala pogłębiona. Wymienione przez Panią sytuacje mogły pogłębić to skrzywienie.
Proponuje wizytę u fizjoterapeuty.
Pozdrawiam!