O czym świadczy duża centralna i lewoboczna przepuklina jądra miaż. uciskająca worek oponowy?

Niewielka lewostr.skolioza kręgosłupa lędź. Pojedyncze guzki Schmorla w trzonach kręgów lędź. Kręg przejściowy pogranicza lędźwiowo krzyżowego. Pośrodkowo lewostr. wypukłych tarczy m/k L2/3 uciekający worek oporowy od strony lewej. Pośrodkowo lewoboczna przepuk.tarczy m/k L4/5 uciekający worek i zwężająca lewy otwór m/k. Duża centralna i lewoboczna przepuk.jądra miaż. uciskająca worek opon.,korzeń nerwu rdzennych.zmiany zwyrodnieniowe w trzonach kręgowych i w obrębie tarczy. Starać się o grupę

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna konsultacja lekarza neurochirurga i odpowiednie leczenie