O czym świadczy szybsze pojawienie się miesiączki?

Witam, mam 20lat. 15.03.2017 dostałam "okres", piszę w cudzysłowiu, ponieważ przyszedł on 2 tygodnie za wcześnie. Mam bardzo długi cykl, który czasem trwa nawet 50 dni, więc jest to dla mnie szok. Na początku był koloru brązowego, miał konsystencję jak twarożek. Czasem wyglądał jak zwykły okres. Nie jestem w ciąży, robiłam test. Ostatnie daty miesiączek: 13.11-18.11; 21.12-25.12; 22.01-26.01;22.02-25.02, a teraz 15.03. Miałam operacje w grudniu 2015r. na potworniaka jajnika lewego.Proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Być może występują zaburzenia hormonalne konieczne bad laboratoryjne oraz usg przezpochwowe. Proszę koniecznie udac się do lekarza ginekologa