Obfite krwawienie w piątym tygodniu ciąży - co się dzieje?

Mam pytanie,
jestem w 6 tyg. ciąży. Mam obfite krwawienia już od 2 dni. Czy to normalne czy powinnam iść do lekarza?
Martwię się trochę o dzidziusia, jakie wskazania mogą być co do poronienia.
Martwię się, bo paliłam papierosy do końca 5 tygodnia:(
Proszę o odpisanie, z góry dziękuję.

Dzień dobry!

Oczywiście powinna Pani udać się czym prędzej do lekarza.
Krwawienia może świadczyć o zagrażającym poronieniu lub poronieniu dokonanym.
Jeśli  płód nadal żyje powinna Pani otrzymać leczenie podtrzymujące ciążę.
Papierosy mogą uszkadzać płód ale raczej nie prowadzą do obumarcia płodu.

Z poważaniem