Obfite krwawienie w połowie cyklu a zmiana trybu życia

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne (microgynon21) od ponad 2 lat, od 2 miesięcy w połowie cyklu pojawia się obfite krwawienie i trwa ono aż do samego krwawienia po odstawieniu tabletek. Od ok 2 miesięcy zdrowo się odżywiam i intensywnie uprawiam sport (basen i siłownia) czy to krwawienie może być związane ze zmianą trybu życia? Dodam, że wcześniej również bywałam na dietach i ćwiczyłam i nie miałam takiego problemu. Proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Nie raczej nie jest to związane. Być może konieczna jest teraz modyfikacja tabletek antykoncepcyjnych. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.