Objaśnienie wyniku mammografii

Prosze o pomoc, miałam mammografie i wynik był następujący: piersi o budowie gruczołowo-tłuszczowej. W piersi lewej w miejscu - ogon Spence'a jest zahęszczenie o średnicy 15 mm (i + zwapnienia), skala BIRDS 0. Co to oznacza czy to nowotwór
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Zmiana wymaga dalszej diagnostyki - zarówno obrazowej USG jak i histopatologicznej.
Powinna się Pani z wynikiem mammografii zgłosić do lekarza, który skieruje Panią na badanie biopsji, która da jednoznaczną odpowiedź jakiego typu zmiana to jest.
Ocena 0 w skali BI-RADS oznacza właśnie niekompletną ocenę w badaniu mammograficznym i sugeruje poszerzenie diagnostyki, gdyż określenie typu zmiany i jej potencjalnego stopnia złośliwości jest trudna do określenia na podstawie obrazu mammografii.