Wynik badania mammograficznego 68-latki

Mam wyniki badania mammograficznego: Piersi o budowie tłusZczowej z resztkową tkanką gruczołową.Zwłaszcza w piersi prawej zwapnienia przewodów mlekowych oraz pojedyńcze makrozwapnienia w piersi lewej.BIRADS. Co oznacza ten wynik? Czy powinnam się zgłosić szybko do lekarZa?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania nie budzi zastrzeżeń onkologicznych. Oczywiście warto wykonać kontrolne badanie po 4-6 miesiącach. Warto także sprawdzić jaki stopień podany był po słowie BI-RADS gdyż jest to skala służąca do oceny zmian w piersi. Proszę zerknąć na definicję tej skali - http://pl.wikipedia.org/wiki/BI-RADS