Prośba o wytłumaczenie wyniku badania mammograficznego

Bardzo proszę o wytłumaczenie mi wyniku mammograficznego,który dzisiaj odebrałam.Nie mogłam skonsultować się z moim lekarzem ponieważ jest trzy tygodnie na urlopie. Obie piersi o budowie tłuszczowej z nieregularną gruczołową-włóknistą zabrodawkowo oraz w kgz.W lewej piersi na pograniczu kw.górnych widoczny guzek dł.5 mm(torbiel?). Skóra wł.prawidłowej grubości. BIRADS2 do rozważenia usg.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Stopień 2 wg skali Bi-rads oznacza, że jest to zmiana łagodna. Statystycznie ryzyko złośliwości takich zmian wynosi 0%. Zmiany takie na ogół nie wymagają dalszej diagnostyki. Jeśli jednak lekarz zalecił wykonanie USG to warto to zrobić.