Proszę o wyjaśnienie wyniku mammografii

Proszę o wyjaśnienie wyniku mammografii. Piersi o budowie tluszczowo-gruczołowej. W piersi prawej w miejscu - wg tarczy zegarowej: godzina 10, jest zagęszczenie o średnicy 25 mm (i zwapnienia), skala BIRADS 4. Będę bardzo wdzięczna za wyjaśnienie tego wyniku. Bardzo proszę o wyjaśnienie. Jestem bardzo zaniepokojona.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Określenie BIRADS 4 w opisie mammografii oznacza zmianę podejrzaną, którą należy zweryfikować w dalszej diagnostyce (USG, najprawdopodobniej biopsja). Nie oznacza to, że zmiana ma charakter złośliwy, dlatego też proszę nie denerwować się na zapas.
Pozdrawiam serdecznie