Objawy dyskopatii z przewężeniem szpary międzytrzonowej
Witam, proszę o interpretacje badania rtg kręgosłupa szyjnego-na rtg kręgosłupa szyjnego widoczne są objawy dyskopatii z przewężeniem szpary międzytrzonowej C5/C6. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w stawach unkowertebralnych w segmencie C%/C^ z powiększeniem wyrostków haczykowatych trzonu kręgu C6. Zniesienie krzywizny lordozy szyjnej i zaburzenie osi długiej odcinka VC w płaszczyźnie strzałkowej sugerujące blok czynnościowy na poziomie dyskopatii. Wymaga to leczenia? Dziękuję.

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Powyższe zmiany kwalifikują się do leczenia zabiegowego. Wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem.