Objawy odstawienne po Paroksetynie

Witam, trzy dni temu odstawiłam paroksetynę, mimo że robiłam to stopniowo, dzieląc tabletkę pojawiły się objawy odstawienne. Jak długo może trwać ten stan? I jak łagodzić te objawy?

Witam,

Objawy odstawienne po odstawieniu SSRI, w tym paroksetyny, utrzymują się maksymalnie do 3 tygodni. Jednak z praktyki obserwuję, że sporadycznie są
dłużej niż 7 dni, najczęściej są to 3-4 dni. W związku z tym w najbliższych dniach powinny przestać być dokuczliwe. Niestety, nie ma sprawdzonych metod ich łagodzenia. Także nie ma możliwości, poza powolnym zmniejszaniem dawki, zapobieganiu ich wystąpieniu. Ich ujawnienie się jest trudne do przewidzenia - wielu pacjentów odstawia samowolnie leki z grupy SSRI z dość dużych dawek i nie mają w/w objawów, a niektóre osoby, pomimo stopniowego zmniejszania dawki doświadczają ich nieprzyjemnej obecności.
Na koniec - ich obecność nie świadczy w żaden sposób o jakimkolwiek uzależnieniu od leku!
Pozdrawiam.

Witam,

paroksetyna jest lekiem, który niestety dość często powoduje objawy dyskontynuacji. Zalecam bardzo powolne odstawienie leku- w ostatnim okresie nawet 1/4 tabl 20 mg przez okres 1-2 tygodni i pozniejsze odstawienie.
W łagodzeniu objawów odstawiennych można wspomagać się preparatami zawierającymi L-Tryptofan (np. Revita Sens) 1x1 kaps

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl