Objawy schizofrenii u osoby stosującej neuroleptyki

Czy długotrwałe przyjmowanie leków przez osobę zdrową może wywołac chorobe której dedykowane są dane leki? Czyli czy u osoby zdrowej, która długotrwale rekreacyjnie bierze neuroleptyki, mogą pojawić się objawy tudzież schizofrenii?

Witam, nie bardzo rozumiem, jak osoba zdrowa może brać neuroleptyki, przecież ktoś to na jakiejś podstawie musiał przepisać ??? Czy jest Pan może uzależniony od leków ?
Proszę sprecyzować i znacznie szerzej opisać problem Pozdrawiam