Obniżenie ochrony antykoncepcyjnej przy Augmentinie

Witam. Niedawno lekarka internistka przepisała mi na zapalenie gardła amoksycylinę (w postaci Augumentinu). Zapytałam ją, czy lek ten oddziałuje z antykoncepcją hormonalną i pani doktor zaprzeczyła i powiedziała, że interakcje nie występują. Tym czasem z dostępnych źródeł np. w postaci wikipedii można się dowiedzieć ze amoksycylina obniża działanie hormonów i należy wówczas stosować dodatkowe formy zabezpieczenia. Biorę naraya plus z 0,02mg etylinoestradiolu, 3mg Drospirenonum. Co jest prawdą?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przy przyjmowaniu tego antybiotyku może dochodzić do osłabienia ochrony przed ciążą. Powinna Pani zastosować dodatkowe zabezpieczenie na czas antybiotykoterapii oraz 7 dni po jej zakończeniu.