Obraz budzi podejrzenie mnogich oponiaków w opisie TK głowy
Witam Mam 51 lat, proszę o interpretacje wyniku TK głowy: Hyperdensyjne ognisko o wym.20 mm x14mm przysierpowo w tylnej części płata ciemieniowego prawego ze zwapnieniami w jego obrębie, nie ulegające wyraźnemu wzmocnieniu po i.v podaniu środka kontrastowego; kolejne o podobnym obrazie i wym. ok 9 mm x 5 mm w jego bezpośrednim sąsiedztwie oraz kilka drobnych zwapniałych ognisk przy blaszce wewnętrznej kości ciemieniowej prawej. Obraz budzi podejrzenie mnogich oponiaków. Pozdrawiam serdecznie

KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości. Prawdopodobnie konieczny będzie zabieg operacyjny.