Obrzęk ust i swędzenie na brodzie a trądzik różowaty

Kilka lat temu wystąpił u mnie, jak stwierdzono,trądzik różowaty. Leczyłam farmakologicznie i niekonwencjonalnie.Przez wiele lat nie miałam objawów. Od kilku dni pojawiło się piekące zaczerwienienie wokół nosa i na brodzie, z wyczuwalnymi krostkami. Może to styczność z powietrzem (na klatce pył, trwa remont), a może coś zjadłam uczulającego,np zauważyłam kilka dni temu po zjedzeniu ciemnych winogron ze swojej działki obrzęk ust i swędzenie na brodzie. Używam kremów do cery wrażliwej.Pomocy!
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany mogą być związane z reakcją alergiczną. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Powinna Pani udać się do specjalisty dermatologa. Lekarz po zbadaniu będzie mógł wdrożyć odpowiednie leczenie. Do poradni dermatologicznej w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie.