Od paru dni mierze sobie cukier glukometrem

Witam. Od paru dni mierze sobie cukier glukometrem. Przeważnie na czczo mam 96-97, dwie godziny po posiłku mam od 120-130. Dzisiaj rano jak wstałem miałem na czczo 111, jadłem wczoraj ostatni posiłek ok godziny 19 typu gady diod a cukier mierzyłem przed godziną 6 rano. Czy to może moec jeszcze jakiś wpływ? Za wcześnie? Jeżdżę na rowerze, wagę mam 87kg przy wzroście 185cm. Niewiem czy mam się czym martwić? Pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. A z jakich powodów mierzy Pan tak często glikemię? Jeśli podwyższone wyniki będą się powtarzać radze skonsultować się z internistą.