Odchudzanie a porażenie dziecięce

Witam, zapewne postów takich jak mój jest wiele, ale mam taki, raczej typowy, ale nie do końca: A więc mam 18 lat, wzrost 172-3cm i ważę ok. 90 kg. Wiem, że mam nadwagę i chciałbym schudnąć, ale nie wiem jak, ponieważ mój "problem" leży w tym, że jestem osobą niepełnosprawną. Mam Porażenie Dziecięce i jakiś szczególny ruch fizyczny jest wykluczony. Bardzo chciałbym schudnąć. Chodzę na spacery z moim psem. Od okresu wiosennego mogę znów jazdę rowerem. Bardzo proszę o poradę. Z góry dzięki

Witam, w takiej sytuacji najważniejsze są regularne posiłki (4-5 w ciągu dnia) o stałych porach. Ostatni posiłek jemy ok 3-4 godziny przed snem.Do tego picie około 1,5-2 l. wody dziennie. Stosowanie się do tych zasad przyspiesza metabolizm i spalanie zbędnych kilogramów. Do tego wykluczamy słodycze, słone i tłuste przekąski i nie podjadamy niczego między posiłkami. Zapraszam również na moją stronę internetową: http://dietetykpoznan.pl/ Tu, w zakładce Tajemnice diety znajdzie Pan również wypunktowane rady ,,Jak schudnąć zdrowo i skutecznie". Pozdrawiam :-)

Witam, spacery z psem to wystarczający wysiłek przy Pana schorzeniu, to zawsze więcej niż bezczynność. Natomiast na pewno, by mógł Pan zeszczupleć należy przyjrzeć się dokładnie temu co i w jakich ilościach Pan jada. Niezbędne jest prowadzenie przez kilka dni dzienniczka żywieniowego, by wyeliminować błędy żywieniowe, które doprowadziły do nadwagi. W tym celu zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl.
Serdecznie pozdrawiam