Odchudzanie przy wadze 143 kg

czy moge na odchudzanie przy wadze ciała 143kg stosować hmb +trening i dieta czy nie jest to dobry pomysł?

Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław

Absolutnie nie jest to dobry pomysł. Pańskie zdrowie śmiem twierdzić jest w ruinie a wiek bardzo młody, proszę sięgnąć po medyczną dietetykę, bezpieczną, która nauczy Pana od nowa podaży pokarmów. Program metabolic balance, informacji w sieci jest sporo na ten temat, potem rozważne włącznie ruchu i będą efekty na całe życie. Droga na skróty sprowadzi Pana na manowce, popsuje zdrowie jeszcze bardziej a wtedy nie będzie już siły na podjęcie walki!
pozdrawiam i życzę mądrych decyzji!

Witam. Niezależnie od wzrostu (brak informacji) masa ciała wskazuje na otyłość najprawdopodobniej olbrzymią, ale niezaleznie od tego odradzam wybieranie drogi na skróty.Najważniejsze jest ustalenie przyczyny tak ogromnej otyłości i dietetyczne jej leczenie. Wprowadzenie umiarkowanej aktywności fizycznej (realnej, dostosowanej do masy ciała, nie wyimaginowanej) będzie skutecznie wspierało efekt uzyskiwany podczas dietoterapii.Serdecznie pozdrawiam życząc wytrwałości i szybkiego nawiązania długotrwałej współpracy z dietetykiem. otyłość nie jest przecież efektem kilku tygodni.