Odczuwanie głodu i pragnienia, swędzenie skóry i częste oddawanie moczu a cukrzyca

Witam od jakichś dwóch tygpdni mam następujące objawy: - czuję straszny głód, - duże pragnienie (wysychająca buzia), - czasami swędzi mnie skóra, - bardzo często chodzę do ubikacji, Dodam że mam nerwicę lękową ale to chyba nie jest z tym związane Byłem na badanich na czco wyszło 105mg/dl, po 1h od przyjęcia 75g glukozy 153mg/dl, po 2h 133mg/dll przy badaniu bardzo się denerwowałem. Po dwóch dniach zrobiłem sobie badanie na czczo i wyszło 91mg/dl. Teraz się martwię że mam cukrzycę.

Witam!
Pana wyniki nie spełniają kryteriów rozpoznania cukrzycy. Oznacza to, że nie ma Pan tej choroby. Objawy, jakie Pan występuje pojawiają się zwykle w pełnoobjawowej cukrzycy ze znacznie podwyższonym poziomem glukozy we krwi. Nieco wyższe wyniki najprawdopodobniej spowodowane są silnym zdenerwowaniem podczas badania, które Pan opisuje (hormony stresu podnoszą poziom cukru we krwi).
Dodam, że występowanie powyższych objawów może być związane z występowaniem u Pana nerwicy lękowej - wydaje się to być najbardziej prawdopodobną przyczyną. W takiej sytuacji leczenie przyczyny, czyli lęku może pomóc pozbyć się objawów. W tym celu można stosować terapię psychologiczną lub leki (zazwyczaj z grupy SSRI).
W razie wątpliwości proponuję wizytę u lekarza rodzinnego.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza