Odpowiednia waga dla 20-latki

Mam 20 lat, jestem kobietą. Mam 166 cm wzrostu i ważę 49 kg. Chciałabym wiedzieć czy moja waga jest odpowiednia. Czy to aby nie za mało?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Wskaźnik BMI obliczony dla podanych przez Ciebie wartości masy ciała i wzrostu wynosi 17,8. Prawidłowe wartości mieszczą się w granicach 18,5-24,5, co oznacza, że masz niedowagę. Zdecydowanie powinnaś zatem skonsultować się ze specjalistą (lekarzem medycyny rodzinnej/internistą), który oceni stan Twojego zdrowia i przyczynę Twojej niedowagi. Ponieważ istnieją liczne poważne schorzenia, które mogą powodować spadek masy ciała, proszę nie zwlekać!