Odprostowanie lordozy lędźwiowej z dyskretnym lewowypukłym skrzywieniem
Witam, czy mogę prosić o interpretacje wyniku z rezonansu .Odprostowanie lordozy lędźwiowej z dyskretnym lewowypukłym skrzywieniem. Zaawansowana degeneracja krążka miedzykregowego L5/S1 w postaci spłaszczenia, skrócenia czasu telaksacji T2 oraz uwypuklenia typu "bulging" Drobne osteofity krawedzi trzonów na tym poziomie, prowadzi to do ucisku struktur wewnatrzkanałowych, minimalne dokanałowe uwypuklenie krązka miedzykregowego L4/L5 bez istotnego ucisku worka oponowego.

KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie,
Wynik badania uwidocznił chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię, Wskazana konsultacja z neurologiem lub neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.