Odstawienie statyn i wynik badania krwi

Przyjmuję Zocor (około 6 lat) w dawce 10. Od około 2 tygodni zmniejszyłem dawkę o połowę i zrobiłem badanie krwi. Cholesterol całkowity (I99) ­ 234 mg/dl 115 — 190 Triglicerydy (O49) 135 mg/dl 40 Cholesterol LDL - wyliczany 149 mg/dl Kinaza kreatynowa (CK) (M18) ­ 198 U/l 26 — 190 czy 198 to duże przekroczenie? Dzień przed badaniem był bez treningu biegowego. Chciałbym odstawić statyny. Proszę o opinie i poradę jak bezpiecznie to zrobić.

Chyba z odstawianiem statyny to nie najlepszy pomysł. Dla jakiegoś powodu ktoś włączył i wynik na jej zmniejszonej dawce wcale nie jet dobry. Zanim się cokolwiek zrobi z lekami należy się skonsultować z lekarzem Wynik CK nie ma znaczenia klinicznego.