Opalanie a wykonanie zdjęcia RTG
Witam. Mam pytanie-w ubiegłym tygodniu miałam robione zdjęcie RTG, dziś również. Chciałabym dziś wyjść na słońce, by się opalić-jestem bardziej narażona na złe skutki kąpieli słonecznej z powodu tych naswietleń?

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Tran a promieniowanie
Promieniowanie radioaktywne może wpłynąć na powstanie nowotworów. Okazuje się jednak, że tran może hamować rozwój raka. Obejrzyj film i dowiedz się, więcej o zależności między tranem a promieniowaniem.
Witam serdecznie,
Nie ma przeciwwskazań do kąpieli słonecznych po wykonaniu badania RTG. Sugeruję profilaktykę w kierunku nowotworów złośliwych skóry oraz czerniaka, w postaci stosowania kremów z filtrem, a także udaru cieplnego, poprzez noszenie nakryć głowy i spożywanie dużej ilości płynów, zwłaszcza wody mineralnej.
Pozdrawiam.