Operacja cieśni nadgarstka u 25-latki
Witam. Jestem 4 miesiące po operacji cieśni nadgarstka. Jakiś czas temu zauważyłam dwa doły w ręce lekarz który wykonywał mi USG nadgarstka powiedział że mam porażenie nerwu łokciowego co mam robić?? Nadal odczuwam bóle w prawej jak i lewej ręce. Wykonałam badanie CRP które wynosi 11,81 A to wynik badania USG nadgarstka prawego : pole przekroju nerwu pośrodkowego wynosi 0,1 (górna granica). stosunek szerokości do grubości poprzecznego nerw wynosi 2,8 (powyżej normy) Co mam robić. Pozdrawiam

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Szanowna Pani,
ocena skuteczności leczenia operacyjnego CTS opiera się na powtórnym badaniu EMG oraz skorelowaniu wyniku ze stanem klinicznym. Zalecam kontrolę ortopedyczną ze świeżym badaniem EMG. Innym problemem jest ucisk nerwu łokciowego. Choroba ta również wymaga badania EMG celem potwierdzenia diagnozy i ewentualnej kwalifikacji do leczenia operacyjnego.