Operacja skoliozy a 5 miesiąc ciąży

Ponad rok temu miałam operację kręgosłupa (skolioza). Obecnie jestem w 5. miesiącu ciąży. Pojawiły się u mnie mocne bóle końcowej części kręgosłupa utrudniające znacznie siedzenie, ból promieniuje do pośladków, przez co są bardzo odrętwiałe, czasami promieniuje też do lewej nogi. Oczywiście jestem już umówiona do ortopedy, lecz chciałabym się wcześniej dowiedzieć czy w moim przypadku możliwe jest zastosowanie blokady, czy mogłaby ona jednak zaszkodzić płodowi.

Aleksander Ropielewski

Jest mozliwe leczenie przeciwbólowe i zastosowanie skutecznej blokady.