Opóźnienie w przyjęciu pierwszej tabletki antykoncepcyjnej po 7-dniowej przerwie

Witam, Biorę Tabletki antykoncepcyjne, wybrałam pierwsze opakowanie zrobiłam siedem dni przerwy, i niestety zapomniałam w 8 dniu wziąć tabletki, wzięłam ją dopiero w 9 dniu i kolejna wzięłam o stałej porze w ten sam dzień, czy dobrze zrobiłam? czy mam się dodatkowo zabezpieczać ? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji powinna Pani zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres 7 dni. Należy również liczyć się z tym, iż stosunki odbyte w ciągu siedmiu dni przerwy mogły nie być w pełni zabezpieczone. W razie wątpliwości proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.