Opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej w drugim tygodniu stosowania

Witam, czy jeśli zapomniało się 13 tabletki, czyli z drugiego tygodnia, biore Madinette i wzielo ja sie po 14h, reszte normalnie to oznacza ze nie trzeba sie dodatkowo zabezpieczac? oraz czy mam robić przerwę czy nie? Biorąc pod uwagę ze stosunki odbywały się ale bez wytrysku w srodku. Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opóźnienie było większe niż 12 h co może wpływać na obniżenie skuteczności antykoncepcji. Rzeczywiście w tej sytuacji watro nie robić przerwy pomiędzy kolejnymi opakowaniami.