Opuchlizna po wycięciu żylaków

Witam. Rok temu miałam wycięte żylaki. Po operacji nosilam pończochy i podkolanowki uciskowe ,noga ciagle była spuchnieta. Tak mi zostało , cała noga jest szersza w obwodzie od drugiej nogi. Co może być przyczyna ? Czy jest jakaś rada na to żeby obydwie nogi były jednakowe ?

Niestety, bez zbadania Pani i wykonania badania USG Doppler układu żylnego niewiele można powiedzieć. Najlepiej będzie zgłosić się ze wspomnianym problemem do chirurga. Do tego czasu proszę nosić pończochy/rajstopy II klasy ucisku.