Opuchlizna twarzy po peelingu chemicznym - co zrobić, by ją zmniejszyć?

Mam straszliwy obrzęk całej twarzy, a szczególnie oczu po zabiegu peelingiem chemicznym: kwasem jessnera. Dziś jest drugi dzień po zabiegu. Przyjmuję wapno 500.

ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Opuchlizna twarzy po takich zabiegach ma prawo być obecna do 4-5 dni.
Aby zmniejszyć obrzęk warto stosować okłady chłodzące i łagodzące.
Wapno jest również wskazane w tej sytuacji.
Nie ma swoistego leczenia tego stanu, gdyż jest to prawidłowa reakcja na tego typu zabieg.

Przede wszystkim należy pamiętać, że skóra po peelingu chemicznym jest bardzo wrażliwa
i dlatego bardzo ważne jest, by chronić ją przed ekspozycją na słońce.

Pozdrawiam!

Być może wystąpiło uczulenie na składnik preparatu proszę się udać do lekarza wykonującego zabieg. Można nałożyć panthenol w sprayu aby na chwilę sobie pomóc.