Opuchlizna warg sromowych mniejszych po stosunku

Dzień dobry. Ostatnio po odbyciu stosunku ze stałym partnerem wystąpił u mnie dziwny objaw a mianowicie nastąpiło opuchnięcie warg sromowych mniejszych. Opuchlizna ta nie wystąpiła na drugi dzień. Dodam że zabezpieczam się tabletkami antykoncepcyjnymi. Jakie mogą być tego przyczyny? Czy mogą być to zaczątki jakiegoś stanu zapalnego? Co powinnam w takiej sytuacji zrobić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany przez Panią obrzęk najpewniej jest konsekwencją podrażnienia, co rzeczywiście może stanowić wrota dla infekcji. Sugeruję zatem, by aktualnie zwróciła Pani podwójnie uwagę na zachowanie higieny. Dodatkowo może Pani zastosować probiotyk dopochwowy. Gdyby wystąpiły objawy infekcji, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.