Osłabienie i potliwość u osoby z usuniętą tarczycą

witam moja mama ponad 20 lat temu usunela tarczyce miala niedoczynnosc ostatno zle sie czula oslabiona jest strasznie sie poci dzisiejsze badanie wykazalo tsh 005 co to oznacza gdzie ob wynosi 26

Dzień dobry,

Zahamowane TSH + objawy o których Pani pisze mogą świadczyć o nawrocie nadczynności tarczycy. Pytanie jest następujące - z jakiego powodu mama miała operowaną tarczycę. Czy było to wole wieloguzkowe, czy np. choroba Graves-Basedowa. Chirurdzy często zostawiają kikuty tarczycy, a te po latach mogą odrastać. Proszę zalecić mamie oznaczenie fT3 i fT4 oraz wykonanie usg tarczycy (niewykluczony odrost kilkutów tarczycy z tendencją do tworzenia guzków). W mamy przypadku konieczna jest wizyta u endokrynologa i najlepiej jak najszybsze wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz