Otyłość i nadciśnienie tętnicze a operacja zmniejszenia żołądka

Witam. Zwracam się z problemem. Mój wskaźnik BMI to 36,57, mam 156 cm wzrostu i ważę 89 kg. Na otyłość cierpię od urodzenia dzieci, przeszło 20 lat. W tym roku kończę 45 lat. Choruję na nadciśnienie tętnicze. Gdzie powinnam szukać pomocy? Od czego zacząć jeśli chciałabym się poddać operacji zmniejszenia żołądka?

Dzień dobry,

Operacja zmniejszenia żołądka nie rozwiąże Pani problemów. Po takiej operacji (i pierwotnym schudnięciu) może Pani ponownie przytyć do wagi wyjściowej /jak nie większej/. Należy również pamiętać, że jest to zabieg chirurgiczny obarczony ryzykiem zgonu.
Najlepiej jak skorzysta Pani z leczenia u dietetyka (wraz z odp.aktywnością fizyczną) oraz proszę udać się na konsultację do psychoterapeuty/psychologa.

Witam,
Podstawowym kryterium operacji bariatrycznej jest BMI powyżej 35 i zespół metaboliczny lub część chorób, które się na niego składają, np. cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze. Z powyższych danych można stwierdzić, że klasyfikuje się Pani do takiej operacji.
Pozdrawiam,
Natalia Ciesielczuk