Otylość u nastolatka - co robić?

Witam, mam na imię Wojciech, mam 15 lat i mam olbrzymią otyłość! Mam 170 cm wzrostu i aż 123 kilogramy wagi, sam nie umiem sobie z tym poradzić, nie jestem osobą za bardzo aktywną, większość czasu spędzam w domu. Większość osób mówi mi: "MŻ" - Mniej Żarcia, lecz chodzi o to że nie jem dużo! Dziennie zjadam: Śniadanie: Bułka z żółtym serem i herbata z 2 łyżeczkami cukru. Obiad: Talerz zupy. Kolacja: Bułka z szynką. to jest cały mój jadłospis... Próbowałem wiele diet lecz nic nie pomogło! Proszę o pomoc! Nie umiem sobie z tym poradzić!!

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twój wzrost znajduje się w granicy normy. Masa ciała jest zdecydowanie za duża. Ponieważ Twój organizm ciągle się rozwija niewskazane jest odchudzanie na własną rękę. Powinieneś jak najszybciej porozmawiać o swoim problemie z rodzicami oraz udać się do lekarza. Jeśli wzrost masy ciała nie ma związku z nadmiernym spożywaniem posiłków można podejrzewać podłoże chorobowe. Częstą przyczyną otyłości u młodzieży są zaburzenia hormonalne. Stosowanie się do zaleceń fachowców powinno skutkować utratą nadwyżki kilogramów.