Paniczny lęk przed samotnością

Objawy natury psychicznej, które najbardziej mnie niepokoją: paniczny lęk przed samotnością(boję się gdy narzeczony wychodzi po bułki, że już nie wróci, płaczę, nic nie potrafię robić, ale udaję, że jest ok),napady nieproporcjonalnej do sytuacji agresji, rozładowywanej w skrajnych przypadkach na sobie, fakt,że jest "pora snu" stresuje mnie na tyle,że nie śpię, perfekcjonizm, okresy energii i takie kiedy praktycznie nie wychodzę z łóżka kilka dni, umycie się jest wielkim wysiłkiem itd.

Pisze Pani o reakcjach, które Pani wydają się nieadekwatne do bodźców. Coś dzieje lub działo się w Pani życiu, co Panią blokuje, sprawia, że nie jest Pani zadowolona, odczuwa Pani lęk.Zachęcam gorąco do kontaktu z psychoterapeutą, z którym będzie Pani mogła poukładać własne sprawy. Wszystkiego dobrego.

Witam,
z Pani opisu wynika, ze doświadczane przez Panią objawy związane z lękiem powodują silny dyskomfort i utrudniają wykonywanie codziennych aktywności. Zachęcam Panią do podjęcia leczenia. Warto udać się do lekarza psychiatry, który zaproponuje stosowne możliwości pracy-psychoterapia i/lub farmakoterapia. Pomocy można poszukiwać zarówno prywatnie, jak i w ramach usług proponowanych przez NFZ (Poradnia Zdrowia Psychicznego). W toku podjętego leczenia, objawy powinny z czasem znacząco zmniejszyć natężenie.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Witam

wierzę, że takie myśli, mogą przeszkadzać i blokować codzienne życie. Trudno na podstawie kontaktu przez Internet, znaleźć pomocą radę, która przyniesie ulgę i wygasi dolegliwości. Jednak ważny jest sam fakt, że dostrzega Pani konieczność podjęcia działania, które przyniosą jakąś ulgę, że poszukuje Pani przyczyn takich trudności. To jest pierwszy krok pozwalający poradzić sobie z tym co Panią gnębi, kolejnym mogłoby być bezpośrednie spotkanie ze specjalistą. Zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą z którym będzie Pani mogła poszukać sposobów poradzenia sobie z problemem który tak przeszkadza.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz
https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=ts

Proszę koniecznie skonsultować się z lekarzem psychiatrą oraz podjąć psychoterapię. Podobne obawy mogą mieć podłoże nerwicowe jak i depresyjne. Lekarz zdiagnozuje i skieruje na dalsze leczenie, które pozwoli Pani wrócić do równowagi i samodzielnego funkcjonowania.