PCOS i odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a możliwość zajścia w ciążę

Dzien dobry. Mam takie pytanie poniewaz mam zespół policystycznych jajników i brałam tabletki antykoncepcyjne cyprest przez 4 miesiace. Odstawiłam bo staram sie o dziecko z mężem. Nie biore ich juz 3 tyg czy jest mozliwosc ze zaszłam w ciąze? Po odstawieniu zaczełam źle sie czuć ból jajników zawroty głowy... oraz wzdęty brzuch strasznie od czego to zalezy? jeszcze miałam problem z trądzikiem biorąc tabletki cera mi sie poprawiła teraz znowu mnie wysypało okropnie co moge zrobic??:-( pomocy:-(

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy jak najbardziej mogą być konsekwencją odstawienia antykoncepcji hormonalnej. Teoretycznie mogła Pani jednak także zajść w ciążę. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy.