Pęcherz neurogenny u 20-latka i zastoje w nerkach a konieczność cystostomii

syn 20 lat ma pęcherz neurogenny (stan po oper przepukl opon rdzen) w ostatnich badaniach TK wykazało zastoje w nerkach, obustronne poszerzenie moczowodów, UKM z pogrubieniem ścian, uchyłkowatość pęcherza moczowego. syn ma często bakterie eschericha coli podcza tych badań też miał bakterie. Boję sie że może dojść do uszkodzenia nerek. ostatnio lekarze powiedzieli ze najlepszym wyjściem będzie już teraz cystostomia. wiem że syn będzie kiedyś musiał to przejść ale czy to konieczne już teraz ?!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by na podstawie podanych informacji stwierdzić, czy konieczne jest wykonanie cystostomii. Powinien o tym zdecydować specjalista urolog na podstawie pełnego obrazu klinicznego. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, sugeruję konsultację z innym specjalistą urologiem/chirurgiem dziecięcym.