Pęcherzyk żółciowy echoujemny, cienkościenny, bez złogów

Miałem własnie dziś badanie USG i chciałbym się zapytać czy moje są złe/niezłe/dobre? Wątroba nieznacznie powiększona, wym. Ap w linii środkowo-obojczykowej wynosi 143 mm, o jednorodnej, prawidłowej echogeniczności, bez zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy echoujemny, cienkościenny, bez złogów. Wewnątrzwątrobowe drogi żółciowe nieposzerzone. Przewód żółciowy wspólny i żyła wrotna prawidłowej szerokości. Reszta jest idealna. Jestem miesiąc po leczeniu interferonem i rybawiryną przeciwko HCV.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Poza nieznacznym powiększeniem wątroby wynik badania jest prawidłowy. W celu pełnej interpretacji wyniku badania proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.