Kobieta , 26 lat Witam. Mam 8-miesięczną córkę. W nocy z piątku na sobotę dostała gorączki. Byłam z nią u lekarzy, stwierdzili infekcje gardła, przepisali Penicylinę 4 razy dziennie co 6 godzin przez 10 dni, a wczoraj po południu zauważyłam u niej wysypkę drobnymi lekko czerwonymi krostkami. Gorączka minęła po 3 dniach. Czy to alergia na Penicylinę czy też zupełnie co innego?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badania kontrolne dzieci – Aby ocenić stan zdrowia dziecka, jego rozwój fizyczny i psychiczny, ewentualne ograniczenia w wyborze zawodu, zdolność do podjęcia nauki i uczestnictwa w zajęciach wychowania fizycznego, wykonywane są tzw. bilanse. Są to badania kontrolne, które przeprowadza Alergia – Alergia we współczesnym świecie uznawana jest za najczęściej występujące schorzenie. Większa część chorób alergicznych ma charakter przewlekły i wymaga systematycznego leczenia. Alergię wywołuje nieprawidłowa reakcja układu odpornościowego na określone czynniki.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: