Pielęgnacja ran po obcięciu palca

2 tygodnie temu w wypadku straciłam palca serdecznego i paliczka palca małego. Przebywam w Holandii nie jestem przekonana co do zaleceń tutejszego lekarza. Rana jest jeszcze świeża a zdaniem chirurga plaster i żaden opatrunek nie jest potrzebny , nie zalecano mi również żadnego preparatu do dezynfekcji, jedyne wskazówki jakie dostałam to to że mogę myć rane wodą ( przed ściągnieciem szwów i po) oraz smarować wazeliną. Czy istnieją dodatkowe kroki jakie moge podjąć aby rana dobrze się goiła?

Witam , nie jestem w stanie na odleglość , bez zbadania pacjentki ocenić stopnia zagrożenia ani sposobu leczenia ran!!! z.żurawski