Płaczliwość i paniczny lęk u 1,5-rocznego dziecka

Witam , córka ma 1,5 roku od kilku tygodni budzi się nocą i przerazliwie placze, trudno ją uspokoić. Od kilku dni problem rozrósł się powstał paniczny lek przed pójściem spać zarówno w dzień jak i w nocy. Jej ulubiony kocyk został przez nią odrzucony. Zabieramy ja do naszego łóżka jednak wszystko się pogłębia aby spać spokojnie musi być we mnie wtulona każdorazowe opuszczenie łóżka konczy się jej wybudzeniem. 4 msc temu wróciłam do pracy, Mała zostaje w ciągu dnia z opiekunka. Proszę o pomoc.

Warto z córeczką duzo rozmawiać, tłumaczyć i zachęcac do samodzielnego spania. Pomocne moga byc nowe rytuały czy nowy przytulak, kołysanka itp, które pomoga jej pokonać strach. Utulenie, czy posiedzenie przy córeczce kiedy zasypia, ale powoli rezygnowanie ze wspólnego spania (bo może to być dla Pani na dłuższą metę uciążliwe i generować kolejne trudności).
Jeśli problem będzie sie nasilał, warto skorzystać z pomocy psychologa dziecięcego.

Dzień dobry,
w pierwszej kolejności sugeruję wizytę u pediatry, który sprawdzi stan dziecka pod względem medycznym, w dalszej kolejności zachęcam Panią do skorzystania ze wsparcia psychoterapeuty rodzinnego, który będzie mógł przyjrzeć się, co takiego dzieje się w rodzinie co skutkuje płaczliwością i lękiem separacyjnym córki.