Plamienia przed miesiączką a wykluczenie ciąży

Witam. Moje cykle są długie, ok 35 dni, zdarzają się kilku dniowe opóźnienia. Na tydzień przed terminem miesiączki pojawiły się jasno brązowe plamienia, okres powinien się już pojawić, ale dalej trwają plamienia. Dziś rano krew wyglądała na miesiączkową, niestety wieczorem jest już znowu skąpe plamienie w kolorze jasnobrązowym. Nie odczuwam żadnych bóli, nie mam też objawów pms, które zazwyczaj przed miesiączką się pojawiały. Ciąże wykluczam. Jakie mogą być tego przyczyny?

Aleksander Ropielewski

Trudno jest mi to stwierdzić bez możliwości przeprowadzenia badania i wykonanie ew. badań w kierunku zaburzeń hormonalnych.