Planowanie ciąży a siateczka na przepuklinę

Witam serdecznie mam 35 lat 1.5 roku temu miałam wykonany zabieg z wszyciem siateczki na niewielką przepukline pepkową która dopiero zaczynała powstawać, najprawdopodobniej przeciazyłam brzuch dość ciężkom fizyczna pracą Bardzo chciałabym z mężem starać się o dzidziusia. Ale towarzyszy mi strach, czy ta siateczka nie pęknie podczas rosnięcia brzucha, czy mam się obawiać toważyszacego bulu brzucha przez całą ciąże związanego z rozciąganiem , i czy taki zabieg całkowicie dyskwalifikuje mnie już z bycia mamą bardzo proszę o odpowiedź dr. Hirurga z góry dziękuję państwu za odpowiedź. Ewa

Absolutnie tego typu zabieg nie dyskwalifikuje Pani od możliwości zajścia w ciążę. Także przebieg ciąży przy założeniu niewielkiej siatce przepuklinowej nie powinien przebiegać z jakimiś dolegliwościami z tym związanymi.