Planowanie ciąży a stosowanie maści Elidel i Rozex

Witam, Od prawie roku stosowałam najpierw maści elidel następnie rozex na twarz. W tym czasie mialam unikac slonca. Chciałam zapytać po jakim czasie po odstawieniu tych maści można zacząć wychodzić na słońce? Oraz po jakim czasie od ich odstawienia można zacząć starać się o dziecko? Ponieważ na ulotce jest napisane by nie stosować w ciąży. Czy stosowanie tych maści przez tak długi okres czasu mogło spowodować zaburzenia miesiaczkowania?

witam,
na słońce można wychodzić niezależnie od leków, ale należy stosować filtry SPF 50+

Co do ciąży, zalecałabym min. miesiąc odczekać

Pozdrawiam,
lek. A.Witkowska