Plastry antykoncepcyjne a przerwa na okres

Czy podczas stosowania plastrów evra można nie robić przerwy na miesiączkę a później powrócić do przerwy i ile można nie robić przerwy na miesiączkę

Aleksander Ropielewski

Można nie robić przerwy, producent nie określa jak długo. Można powrócić do przerwy, licząc się z tym, że jeżeli trwa ona dłużej niż 7 dni to utracona jest ochrona antykoncepcyjna.