Poczucie niższości wobec partnera

Witam, Otóż mam naprawdę wspaniałą dziewczynę taką jakiej szukałem, lecz czuję się od niej gorszy. Oczywiście, nie dała mi tego do zrozumienia, ale wiem, że ma duże ambicje jeździ konno planuje iść na zawody, zajmuje się również strzelectwem i też ma tam dobre wyniki. A ja ? nie przepadam za jazdą konną a chciałbym z nią o tym porozmawiać mieć wspólny temat. Nie mam dużych osiągnięć,chciałbym jej czymś zaimponować. Jedynie co to jestem strzelcem w jednostce i ona widzi to pozytywnie a ja nie.

Witam,
warto pamiętać że skoro partnerka związała się z Panem musiał jej Pan czymś zaimponować, coś musi jej się w Panu podobać. Być może Pana sposób oceniania siebie nie wynika z ambicji i celów Pana partnerki, a z niewłaściwej oceny własnej osoby, a tym samym zaniżonej samooceny. Cecha ta może utrudniać doświadczanie radości oraz satysfakcji z osiąganych celów. Z tego względu zachęcam do rozważenia możliwości skorzystania z konsultacji z psychologiem lub psychoterapeutą. W pracy ze specjalistą można spróbować zmienić ocenę własnej osoby oraz nauczyć się doceniać osiągnięcia.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Witam serdecznie

Najważniejsze , żeby Pana dziewczyna czuła wsparcie w Panu, mogła z Panem o wszystkim porozmawiać, żebyście czuli i okazywali sobie szacunek. Nie zawsze osoby tworzące związek interesują się tym samym , mają prawo wykonywać inny zawód i mieć też swoje odmienne pasje, często właśnie dlatego są dla siebie interesujący i pewnie dziewczyna Pana widzi w Panu wiele zalet i cech , które ją do Pana przyciągają. Najważniejsze , żeby czuła się przy Panu bezpiecznie i mogła się rozwijać. W razie wątpliwości warto skonsultować się z psychologiem, żeby mógł Pan wzmocnić swoje poczucie wartości
Pozdrawiam ciepło
A. Reklewska psycholog

Witam, skoro ona widzi ten fakt jako interesujący u Pana dlaczego się Pan z tego nie cieszy? imponować dziewczynie na pewno warto ale proszę się zastanowić dlaczego taka wspaniała dziewczyna z Panem jest??Być może wcale już Pan jej nie musi niczym więcej imponować gdyż podoba się Pan jej taki jaki jest. Co oczywiście nie znaczy, że ma Pan spocząć na laurach od Pana tylko zależy czy dalej będzie się Pan pogrążał w kompleksach czy też ruszy Pan do przodu i zacznie aktywnie budować lub rozwijać swoje zainteresowania i mocne strony, żeby jeszcze bardziej podobać się swojej dziewczynie.Pozdrawiam.