Ataki agresji wobec partnerki

Mam problemy z własnym sobą, miewam ataki agresji wobec dziewczyny, zadaje ciągłe pytania i nie mogę zmienić swojego zachowania, bardzo chce się zmienić lecz nie potrafię. Moja dziewczyna odeszła i powiedziała że wróci gdy zmienię swoje zachowanie, proszę o poradę jak z tym walczyć i zmienić zachowanie. Proszę o pomoc.

Mgr Ĺukasz Kielemnik

Opisuje Pan stan, który może mieć różnego rodzaju podłoże. Wskazana byłaby konsultacja psychologiczna, aby określić obszary trudności w relacji do dziewczyny. Nie wykluczam również pracy psychoterapeutycznej w Pana przypadku

Witam serdecznie, napisał Pan, że ataki agresji wobec dziewczyny były przyczyną rozstania z partnerką i chciałby się zmienić swoje zachowanie. Zastanawiam się czy chęć zmiany wynika z Pana potrzeb, czy może pojawiła się wskutek oczekiwań sformułowanych przez Pana dziewczynę? Jeżeli jest Pan zainteresowany pracą w tym obszarze dla samego siebie, to dobry moment na zgłoszenie się na konsultację psychoterapeutyczną i ewentualne podjęcie psychoterapii. Wraz z terapeutą mógłby Pan przyjrzeć się obecnym trudnościom - ustalić długość trwania problemu, okoliczności, w których agresywne zachowania występują, zastanowić się z czego wynikają a w efekcie - nauczyć się je kontrolować lub wyeliminować. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Proszę zadbać o pomoc dla siebie. Zalecam kontakt z lekarzem specjalistą i konsultacje z psychologiem. Proszę sprawdzić, gdzie mógłby Pan skorzystać z porady w ramach NFZ.

Polecam także lekturę książki Alberta Ellisa "Jak opanować złość zanim ona opanuje Ciebie".

Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa, psychoterapeuty. Warto bowiem, żeby się Pan przyjrzał przyczynom takiego zachowania, miał okazje przepracować emocje, deficyty i trudności, a także nauczyć się bardziej adaptacyjnych i satysfakcjonujących form reagowania. A najlepiej zrobić to w psychoterapii.