Poczucie opuszczenia przez bliskich a sposoby na radzenie sobie z tym problemem

Witam. Mam 19 lat i jestem w klasie maturalnej. Mimo młodego wieku wiele przeżyłam w swoim życiu na początku zostawiła mnie mama wyjechała za granice rzadko utrzymujemy kontakt wychowywali mnie dziadkowie znaczy teraz babcia bo dziadek umarł dwa lata temu. W klasie był taki chłopak zakochałam sie był ideałem był rodzajem terapii po tym co mnie spotkało obiecywał że nigdy mnie nie zostawi byliśmy ze sobą dwa lata gdy nagle mnie zostawił. Jak mam teraz żyć, jak ciągle każdy mnie zostawia?

Dzień dobry!

Trudne doświadczenia dzieciństwa często powodują większe ryzyko doświadczania podobnych trudnych sytuacji w przyszłości, w życiu dorosłym. Np. zwiększają ryzyko uzależnienia swojego szczęścia od innych ludzi (chłopaka), a nie od własnej siły wewnętrznej. Niestety, każdy z nas doświadcza w ciągu życia utrat, rozstań, rozwodów, śmierci lub konfliktów z najbliższymi. Zawsze taka strata wymaga przejścia procesu żałoby i na nowo stanięcie na nogi, wzmocnienia się - odnalezienia zasobów, możliwości, zalet w sobie samym, a nie swoim odbiciu w oczach innych ludzi.
Proszę pozwolić sobie pomóc i też samej zaopiekować się sobą - rozważyć podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!

Witaj. Nie możesz postrzegać swojego życia w taki sposób. Jest mi ciężko, wszyscy mnie opuszczają włącznie z "idealnym" chłopakiem. Jak sama możesz zauważyć - idealny to on nie jest :) Nikt nie jest. Swoje "trudne" przeżycia traktuj jak doświadczenie życiowe - nikt już tego Tobie nie odbierze.

Jak napisała koleżanka po fachu. Musisz się wzmocnić, odnaleźć punkty podparcia.

Zapraszam Ciebie do korespondencji.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
http://psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk/