Podejrzenie astygmatyzmu i zaburzenia widzenia

Byłem u okulisty. Powiedział że wszystko w porządku. Tuż po tym zacząłem odczuwać niepokojące objawy, mam prawdopodobnie niski astygmatyzm, problem jest taki że w kącie oka od wewnętrznej strony, na granicy widoku, widzę coś w rodzaju czarnej przeźroczystej małej nici, gdy poruszam okiem i patrzę się w białą ścianę widzę coś w rodzaju błyskawicy, gdy wyjdę na zewnątrz nic takiego już nie widzę. Wyczytałem na internecie że to nieszkodliwe i żę może być związane z niskim ciśnieniem. Czy to prawda?

Witam. Opisane przez Pana objawy to tzw. męty w ciele szklistym - zagęszczenia ciała szklistego. Są one w zakresie fizjologii procesów starzenia ciała szklistego. Błyskawica natomiast to objaw często pociągania siatkówki przez odłączające się ciało szkliste. Również w zakresie fizjologii. Jednak w razie gdyby te objawy się nasiliły, pojawiło się dużo błysków, pajęczyna przed okiem i zasłona w polu widzenia, proszę udać się do szpitala gdyż to mogą być objawy odwarstwiającej się siatkówki.